SAMEN vaar-dig SCHITTEREN deel 2

Schip ahoy kameraadjes, 

Onze schuit stak van wal! De vaart loopt vlotjes… Of toch niet? 
Is er daar een matroos die de opdracht van de kapitein niet gehoord heeft? Hij vergeet het anker uit te gooien! We varen de haven voorbij! Oh nee… Hoe kan matroos Kokki het de volgende keer beter doen? Vandaag hebben onze leerlingen van het 2de lj en het 5de lj het verhaal terug gespeeld maar met een goed einde, een einde dat de kinderen zelf bedacht hebben.

Samen komen we tot de oplossing: stoppen waarmee hij bezig is en luisteren naar wat er gevraagd wordt. 

In zeemanstaal wordt dat: ‘Ik gooi mijn anker uit!’   Wij zeggen: ‘Ik stop.’ 

Want ook wij horen wel eens een opdracht niet of kunnen onze aandacht niet richten omdat we met iets anders bezig zijn. Niet erg, we gaan dat oefenen. De volgende weken zetten we extra in op ‘onze rem’, het leren ‘stoppen’. We doen allerlei oefeningen en spelletjes in de klas om dit beter onder de knie te krijgen. 

Jullie, ouders, krijgen nog een brief met wat meer achtergrondinfo.
En zo geraken we samen weer wat vaar-diger vooruit ☺!  

 

Tot de volgende keer kameraadjes,
Kapitein Jan en zijn mat

 

 

Reacties kunnen niet achtergelaten worden op dit moment.